Pazartesi, Eylül 26, 2005

Yurtsever Benzin: BioBenzin

Petrol Ofisi'nin bioetanollü BioBenzin'i, Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilen bir uygulama. Böyle yenilikçi bir uygulamayı PO'nun gerçekleştrimesi çok güzel. Ancak, benim yapılan reklam kampanyalarında birşey dikkatimi çekti. Reklamlarda, bu ürünün ne kadar yurtsever olduğundan bahsediliyor, fakat, hangi araçlarda ne şekilde kullanılacağından bahsedilmiyor. Tahminim birçok tüketicinin kafasında bu soru işareti belirmiştir: "Acaba ben bu benzini aracımda kullanabilir miyim? Bir zarar verir mi?" diye.

Bence, iletişimde bununla ilgili bir açıklama olması gerekliydi. Bu ürünü bütün araçlar problemsiz kullanabilir mi? PO bu konuda nasıl bir garanti veriyor? Araç üreticileri bunu onaylıyor mu?

Ben yukarıdaki soru işaretleri sebebi ile, bu benzini kullanmakta tereddütteyim.

Bu tip yeni ürünlerde, reklam kampanyasını hazırlayanların da, kendilerini müşteri yerine koymaları çok önemli. PO'nun bu konuya açıklık getirmesi, satış problemleri yaşamaması için gerekli. Sadece pompacının söylediği "bütün araçlara koyuyoruz, bir problem yaşamadık" sözü ile bu iş olmaz.

Hiç yorum yok:

Hakkımda

Fotoğrafım
İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği bölümünden 1989 yılında mezun oldum. Sırası ile PEG A.Ş., Alboy A.Ş., Superonline A.Ş, Turk Nokta Net Ltd. Şti. (Turk.Net), Doğan Online (E-kolay) ve İksir A.Ş. (İxir) ve DorukNet'te farklı pazarlama yöneticiliği pozisyonlarında görev yaptım. Şu anda, Markethink markası altında bağımsız pazarlama yönetim ve danışmanlığı servisleri konusunda çalışmaktayım. Bana ulaşmak isterseniz, oner.serdar@gmail.com adresini kullanabilirsiniz.