Perşembe, Ekim 13, 2005

IKEA'dan Hazır Ev Konsepti: BoKlok


IKEA şimdi de hazır ev satışı işine giriyor. BoKlok markası ile İsveç, Danimarka, Finlandiya, Norveç ve İngiltere'de ilk örnekleri müşteriye sunulmaya başlanan bu konseptte, düşük fiyatlı, küçük ama kullanışlı ve modern tasarımlı evler yer almakta.

IKEA'nın mevcut işindeki ucuz/modern/kullanışlı felsefesini ilerleterek, uygun yeni bir alanda sunduğu bu ürünler bence başarılı olmaya aday. Bakalım "mortgage" filan denilerek devamlı patlayan bizim emlak piyasamıza bu evler ne zaman girecek :-)

Tag: , , ,


Tanıtım Bağlantıları:
Markethink: Pazarlama Danışmanlığı ve Pazarlama Yönetimi
Markethink: Marketing Consultancy and Marketing Management

2 yorum:

Dragon Time dedi ki...

Türkiye iklim koşulları bu tarz evleri kaldırı mı bilmem ama bir gün ikea bursaya mağaza açarsa en sadık müşterisinin ben olcağını biliyorum :)

onur yuksel dedi ki...

Şimdilik Türkiye için çok alışık olunan bir durum değilsede ikeanın bu sektörede el atması gayet güzel. Sonuçta tasarım ve ucuzluk ikeanın en iyi yaptığı işler.
Ve bu sektör içinde Başarı şansları çok yüksek.

Hakkımda

Fotoğrafım
İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği bölümünden 1989 yılında mezun oldum. Sırası ile PEG A.Ş., Alboy A.Ş., Superonline A.Ş, Turk Nokta Net Ltd. Şti. (Turk.Net), Doğan Online (E-kolay) ve İksir A.Ş. (İxir) ve DorukNet'te farklı pazarlama yöneticiliği pozisyonlarında görev yaptım. Şu anda, Markethink markası altında bağımsız pazarlama yönetim ve danışmanlığı servisleri konusunda çalışmaktayım. Bana ulaşmak isterseniz, oner.serdar@gmail.com adresini kullanabilirsiniz.