Cuma, Kasım 18, 2005

Sizin Favori Fontunuz Hangisi?


Bir pazarlamacı olarak, sadece iyi seçilmiş bir fontun akıllıca kullanımı ile, çok başarılı görsel etkilerin yaratılabildiğini defalarca gördüm. Kendi yaptığım işlerde de buna mümkün olduğunca dikkat ettim. İşte benim son dönemde çok kullanılan fontlar arasındaki favorilerim: Futura, Palatino ve Humanst521 aileleri.

Peki sizin favori fontunuz veya fontlarınız hangisi? Font seçiminde sizce neler önemli?

Tag: , , ,

4 yorum:

Mehmet Doğan dedi ki...

Officina, Meta, Bembo ve Frutiger. Ekran icin ise Verdana ve Georgia

A. Selim Tuncer dedi ki...

Beğendiğimiz fontlar elbette olabilir. Ancak her fontun bir "karakter" taşıdığını göz önünde bulundurursak, işin doğrusu, her işin "karakter"ine uygun fontu arayıp bulmak ve onu kullanmaktır. Ama benim de iğrendiğim bazı fontlar vardır ki, onlara hiç elimi sürmem. Başka "uygun"lar ararım.

onur yuksel dedi ki...

Font sade olmalı , ne yazılıyorsa onun önüne geçmemeli ; buyuzden tercihlerim: Ariel, Times New Roman, Tohama, Century Gothic.
ama selim tuncer'e de katılmamak mumkun deil "karakter" konusunda

Serdar Öner dedi ki...

Selim bey, günlük kullanımdaki kişisel tercihlerin yanında, işin karakterine uygun fontun kullanılması konusunda ben de size katılıyorum.

Hakkımda

Fotoğrafım
İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği bölümünden 1989 yılında mezun oldum. Sırası ile PEG A.Ş., Alboy A.Ş., Superonline A.Ş, Turk Nokta Net Ltd. Şti. (Turk.Net), Doğan Online (E-kolay) ve İksir A.Ş. (İxir) ve DorukNet'te farklı pazarlama yöneticiliği pozisyonlarında görev yaptım. Şu anda, Markethink markası altında bağımsız pazarlama yönetim ve danışmanlığı servisleri konusunda çalışmaktayım. Bana ulaşmak isterseniz, oner.serdar@gmail.com adresini kullanabilirsiniz.