Cuma, Aralık 23, 2005

Otomax.comBugün otomax.com'u ziyaret ettiğimde tasarımlarını yenilediklerini gördüm. Güzel-çirkin olmuş tartışılır, ancak, bu yeni tasarımın Firefox kullanıcıları düşünülerek tasarlanmadığını hemen fark ettim. Çünkü ana sayfadaki flash uygulamaları garip şekilde çalışıyordu. Alt sayfalara indikçeyse, daha da garip sayfalarla karşılaşmaya başlıyorsunuz.

Acaba ajanslarımız ve web tasarımcılarımız ne zaman sadece Internet Explorer uyumlu site tasarlamak kolaylığından vaz geçecekler. Eskiden olsa bu bir derecede kabul edilebilirdi belki, çünkü kullanım oranına göre IE'nin rakibi yok denilebilecek durumdaydı. Şimdi ise, azımsanmayacak oranda kişi, artık Firefox tarayıcısını tercih ediyor. Bunu görmek için sadece site trafik istatistiklerini kontrol etmeleri yeterli. Otomax bu konuda tek örnek değil tabii ki.

Farklı tarayıcıları desteklemek bile günümüzde yeterli değil, farklı cihaz ve platformları da göz önünde tutmak gerekiyor.

Yukarıda biri IE'de diğeri ise Firefox'ta açılmış otomax.com sayfalarını alt alta göreceksiniz.

Tag: , , , ,

3 yorum:

Murat Buyurgan dedi ki...

Ben tasarım hakkında yorum yapacağım. Sitenin tasarımı güzel. Ama bu tip site için abartılı olduğunu düşünüyorum. Bence Daha sade olması gerekirdi. Fakat rakip bir marka olan www.dod.com.tr'nin yenilenen tasarımı konusunda özensizliğini görünce otomax.com'un bu tasarımını beğenmelimiyim, eleştirmelimiyim diye düşünmeden edemedim!

Serdar Öner dedi ki...

Aynen katılıyorum, yorum için teşekkürler.

Kabataş dedi ki...

ikinciel.org Sitemizi Otomobil Cep Tel Gibi Vs Departmanlara Açmayı Düşünüyoruz Fikriniz Ne Olur ..?
keywords :
ikinciel
ikinci el
ikinci el eşya
2 el eşya
vs gibi kelimelerde yer almaktayız

Hakkımda

Fotoğrafım
İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği bölümünden 1989 yılında mezun oldum. Sırası ile PEG A.Ş., Alboy A.Ş., Superonline A.Ş, Turk Nokta Net Ltd. Şti. (Turk.Net), Doğan Online (E-kolay) ve İksir A.Ş. (İxir) ve DorukNet'te farklı pazarlama yöneticiliği pozisyonlarında görev yaptım. Şu anda, Markethink markası altında bağımsız pazarlama yönetim ve danışmanlığı servisleri konusunda çalışmaktayım. Bana ulaşmak isterseniz, oner.serdar@gmail.com adresini kullanabilirsiniz.