Cuma, Nisan 07, 2006

AB'de Internet Kullanımı

Bugün Technology Review'in bülteni ile elime ulaştı. Eurostat'ın en son yaptığı araştırma sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyorum:

Rapor AB dahilindeki ülkelerde Internet kullanım oranlarının büyük değişiklikler gösterdiğini belirtmekte. Kuzey ülkeleri yüksek kullanım oranlarına sahipken, güney ülkeleri geride kalmaktalar.

Hollanda'da evlerin %78'i Internet bağlantısına sahipken, bu oran Litvanya'da %16. Hollanda aynı zamanda %54le evlerdeki genişbant bağlantı oranının da en yüksek olduğu ülke. Bu oran Yunanistan'da %1, Güney Kıbrıs'ta %4 ve Çek Cumhuriyeti'nde %5.

AB dahilinde Internet'i hiç kullanmadım diyenlerin ortalama oranı %43. Bu oran Yunanistan'da %73. Şu ülkelerde insanların yarısından fazlası Internet'i hiç kullanmamışlar: Çek Cumhuriyeti, İtalya, Letonya, Litvanya, Macaristan, Polonya ve Portekiz.

Öğrencilerin sadece %7'si Internet'i hiç kullanmadığını söylemiş.

AB dahilinde, evlerin %48'inde Internet bağlantısı, %23'ünde ise genişbant Internet bağlantısı mevcut.

AB işyerlerinin %91'inin Internet bağlantısı mevcut, bunlardan %63'ü genişbant Internet bağlantısı.

Bu bilgiler, ankete katılmayı kabul etmeyen Fransa'nın bilgilerini içermemekte.

Kaynak: Eurostat

Tag: , , ,

Hiç yorum yok:

Hakkımda

Fotoğrafım
İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği bölümünden 1989 yılında mezun oldum. Sırası ile PEG A.Ş., Alboy A.Ş., Superonline A.Ş, Turk Nokta Net Ltd. Şti. (Turk.Net), Doğan Online (E-kolay) ve İksir A.Ş. (İxir) ve DorukNet'te farklı pazarlama yöneticiliği pozisyonlarında görev yaptım. Şu anda, Markethink markası altında bağımsız pazarlama yönetim ve danışmanlığı servisleri konusunda çalışmaktayım. Bana ulaşmak isterseniz, oner.serdar@gmail.com adresini kullanabilirsiniz.