Cuma, Haziran 30, 2006

Yazının Gücü












Fark ettiniz mi bilmem ama yazının çok önemli bir gücü var. Aynı fikri sözle aktarmanıza göre, yazılı fikir aktarımı, karşı tarafın bu fikirlere çok daha ciddi şekilde yaklaşmasına sebep oluyor. Yani, konuşarak dile getirdiğiniz bir fikir, pek itibar görmese bile, aynı fikri biraz toparlayıp yazıya döktüğünüzde, çok ciddiye alınıp, okuyanlar tarafından farklı bir yere konulabiliyor.

Biz okumayı çok sevmediğimiz için, yazının bu gücünü de pek fark edememiş bir toplumuz aslında. Hem okuyan az, hem de yazan az! Ama yine de, yazılanın değeri, genelde sözle ifade edilenden daha fazla.

Bunun sebebi biraz da "yazmak için fikirleriniz üzerinde düşünmek ve onları organize etmek"ten kaynaklanıyor tabi. Bir çok konu üzerinde kolayca konuşabilirken, bunu yazıya dökmeye kalktığımızda tıkanabiliyoruz. Neden? Çünkü yazıya dökülen fikirler bir resmiyet kazanıyor ve arkasında durulması gerekiyor. Konuştuğunuz bir şeyi kolayca inkar edebilirken, yazdığınız çok uzun süre ortada kalıyor.

İnandığınız fikirleri, yazarak paylaşmanız dileğiyle.

Mutlu günler.

Tag: , , ,

2 yorum:

Ali Saglam dedi ki...

Yazdiklariniz bir harika... Ben buna buyu diyorum. Soz Ustalari

Serdar Öner dedi ki...

Teşekkürler :-)

Hakkımda

Fotoğrafım
İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği bölümünden 1989 yılında mezun oldum. Sırası ile PEG A.Ş., Alboy A.Ş., Superonline A.Ş, Turk Nokta Net Ltd. Şti. (Turk.Net), Doğan Online (E-kolay) ve İksir A.Ş. (İxir) ve DorukNet'te farklı pazarlama yöneticiliği pozisyonlarında görev yaptım. Şu anda, Markethink markası altında bağımsız pazarlama yönetim ve danışmanlığı servisleri konusunda çalışmaktayım. Bana ulaşmak isterseniz, oner.serdar@gmail.com adresini kullanabilirsiniz.