Salı, Ekim 21, 2008

Kartvizitler


Bir kurumla ilgili ne çok şey söyler kartvizitler, hiç düşündünüz mü? Ben ilk tanışmalarda hep kartvizitlere dikkat etmişimdir, kağıdın kalitesi, görsel tasarım, kurumsal kimlikle uyumluluk, içeriğin yeterli olması gibi bir çok etken, kartvizitin görevini başarı ile yapmasına katkıda bulunurlar.

Asıl amaç, kendini unutturmamak ve erişilebilir olmaktır tabii ki. 5X8 cm. boyutlarında bir kağıt parçasına, kurum kimliğinizi ve temsil ettiği kişinin bilgilerini sığdırabilmeniz gerekir.

Kartvizitlerin tutarlılığı da önemlidir. Aynı şirketten, farklı kişilerden aldığınız kartvizitlerin zaman zaman ne kadar farklılaştığını siz de fark ettiniz mi? Kimisinin kağıdı ince, kimisi kalın, kimisi selofanlı, kimisi laklı, kiminde logo mavi, kimde lacivert, yazılar farklı yerlerde!

Bence pazarlama kartvizitte başlamakta. Daha kendi kartvizitini bile doğru ve tutarlı ürettiremeyen bir şirketin, diğer pazarlma aktivitelerinden ne bekleyebilirsiniz ki?

İşte size iki farklı ve akılda kalan kartvizit tasarımı:

Hiç yorum yok:

Hakkımda

Fotoğrafım
İstanbul Teknik Üniversitesi, İşletme Mühendisliği bölümünden 1989 yılında mezun oldum. Sırası ile PEG A.Ş., Alboy A.Ş., Superonline A.Ş, Turk Nokta Net Ltd. Şti. (Turk.Net), Doğan Online (E-kolay) ve İksir A.Ş. (İxir) ve DorukNet'te farklı pazarlama yöneticiliği pozisyonlarında görev yaptım. Şu anda, Markethink markası altında bağımsız pazarlama yönetim ve danışmanlığı servisleri konusunda çalışmaktayım. Bana ulaşmak isterseniz, oner.serdar@gmail.com adresini kullanabilirsiniz.